Syl

LOUIS VUITTON NEVERFULL – JAK ROZPOZNAĆ ORYGINAŁ?

W dzisiejszym poście poradnikowym z cyklu jak odróżnić podróbkę od oryginału chciałam przedstawić Wam torebkę Louis Vuitton Neverfull.

Występuje ona w trzech rozmiarach: PM (28 na 22 na 13 cm), MM (32 na 29 na 16 cm), GM (39 na 32 na 20 cm). Wariantów kolorystycznych jest sporo, ponieważ od niedawna zaczęła ona być produkowana w różnych kolorach (żółty, fioletowy, czerwony, zielony itp.) Najbardziej klasyczne i zarazem popularne są modele Damier (czyli kostka/kratka w odcieniach brązu oraz beżu), a także Monogram (brązowa z jasno brązowymi literkami LV). Po kolei przedstawione na poniższym zdjęciu.

Torebka Louis Vuitton Neverfull jest jednym z tańszych modeli dostępnych w ofercie tej marki, ze względu na to, że nie jest ona skórzana, tylko jest wykonana ze specjalnego rodzaju płótna. Skórzane są jedynie wykończenia u góry torby, paski ściągające oraz rączki (to właśnie te elementy w torebkach w wariancie 2 i 3 ze zdjęcia ciemnieją w trakcie użytkowania i po tym można odróżnić podróbkę od oryginału).

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że w sklepie Louis Vuitton w Warszawie można sprawdzić autentyczność torby. Oddaje się ją na kilka dni i eksperci poddają ją wnikliwej analizie. Jeżeli okaże się, że nie jest to oryginał, to torbę można i tak odebrać ( przykładowo we Francji są one od razu niszczone). Chociaż słyszałam, że najczęściej gdy klient dowiaduje się telefonicznie, że torebka nie jest prawidziwa, to już jej nie odbiera. Ale myślę, że jest to przydatna informacja jeżeli np. kupowalibyście torebkę od kogoś z Warszawy, to przed płatnością można udać się wspólnie do butiku i upewnić na 100%, czy towar jest oryginalny.

Jeżeli jednak nie macie możliwości zakupu torebki w butiku w Warszawie (znajduje się on w centrum handlowym Vitkac przy ulicy Brackiej 9) i planujecie zakupić neverfull przez internet, to zapraszam Was do lektury.

1. Zwracajcie szczególną uwagę na opis produktu. Bardzo często widziałam aukcje internetowe na których nazwa była nieco przekręcona przykładowo Luis Vuitton lub Louis Vuiton. Jeżeli nazwa jest błędna, to nie liczmy na to, że to literówka. Po otrzymaniu podróbki, sprzedawca mógłby wtedy wykorzystać ten fakt, że przecież w aukcji nie było napisane Louis Vuitton, tylko całkiem co innego…

2. Elementy skórzane torby ( rączki, ściągacze i wykończenie u góry) tak jak wspominałam we wstępie ciemnieją i zyskują bardzo charakterystyczny miodowy kolor. Jeżeli więc kupujecie od kogoś używaną torbę, a rączki są bardzo jasne i nieskazitelne, to znaczy że albo ktoś jej nie nosił – co jest mało realne, albo macie właśnie do czynienia z podróbką.

3. Skórzany element, do którego przyczepione są paski ściągające. Po prawej są to zdjęcia oryginału, po lewej podróbki. W oryginalnej torebce złote kółko z napisem Louis Vuitton nie nachodzi na wyżłobienie w skórze (okalające element), jest idealnie symetryczne. Dodatkowo zarówno w torebce z elementami z ciemnej jak i jasnej skóry ta patka musi mieć wgłębienia przy brzegach. Spójrzcie na zdjęcie brązowej patki po lewej, jest ona całkowicie płaska (podróbka).

4. Element kończący paski ściągające. Po lewej zdjęcia podróbek, po prawej oryginału. Element na którym zawieszona jest metalowa sprzączka w podróbkach od szwu to końca ma około 2 cm, w oryginalnych torebkach około 1 cm. W oryginalnych torebkach wzdłuż brzegu podłużnego skórzanego elementu znajdują się wyżłobienia w skórze, a w nieoryginalnych torebkach często ich nie ma (przykład na zdjęciu z brązowym elementem po lewej stronie).

5. W środku torebki znajduje się przyczepiony do jej brzegu metalowy element na skórzanym pasku służący do zapięcia torby. W oryginalnej torebce szew na skórzanym pasku jest bardziej oddalony od brzegu ( około 2 cm), w podróbce jest to odległość około 1 cm. Dodatkowo w podrobionej torebce zamknięcie metalowego elementu niedokładnie dochodzi, lekko odstaje. W oryginale nie ma mowy o takich niedociągnięciach. Jest to widoczne na zdjęciu, zamknięty metalowy element jest idealnie równy. Po lewej podróbka, po prawej oryginał.

6. W podróbkach skórzany element na którym jest napisany tekst Louis Vuitton Paris Made in France jest oddalony od prostokąta z napisem Articles de voyage o niecały centymetr, bądź kończy się równo z prostokątem, w oryginalnych torebkach odległość to nieco ponad 2 cm. Po lewej zdjęcia podróbek, po prawej oryginału.

7. Skórzany element z napisem Louis Vuitton w środku torebki musi być idealnie równo wybity. W niektórych podróbkach napis nie jest wytłoczony, a jedynie nadrukowany (przykład na zdjęciu po lewej na dole) W niektórych podróbkach jednak napis jest wybity ( jak na zdjęciu po lewej u góry) i bardzo trudno zidentyfikować, czy jest to torebka nieoryginalna. W prawdziwej torebce literki są nieco węższe, ale jest to tak subtelna różnica, że jeśli nie jesteście pewni, to lepiej identyfikować za pomocą innych przykładów, które podałam powyżej.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta nie będziecie mieć najmniejszych wątpliwości jak rozpoznać oryginalną torebkę Louis Vuitton Neverfull.

The post LOUIS VUITTON NEVERFULL – JAK ROZPOZNAĆ ORYGINAŁ? appeared first on Shiny Syl blog.

  • Love
  • Save
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...