atilla

راه اندازی کسب و کار اینترنتی چگونه بدون سرمایه؟ (صفر تا صد)


تا الان مقالات زیادی در مورد کسب و کار اینترنتی در وب سایت همیار وب منتشر شده است. ولی با این حال بسیاری از من سوالات تکراری در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی می پرسند. چطور و چگونه باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ یا چگونه یک ایده مناسب پیدا کنیم؟ و در کل چگونه ما یک کسب و کار اینترنتی را از صفر تا صد راه اندازی کنیم تا بتوانیم درآمد کسب کنیم از اینترنت؟

گویا مقالاتی که تاکنون در مورد کسب و کار اینترنتی نوشته شده است باعث رفع نیاز این دوستان نشده است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم مقاله کاملی در مورد چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر تا صد نوشتن. در این مقاله دقیقا به شما می گویم که برای کسب و کار اینترنت در خانه از کجا باید شروع شود. آیا کسب و کار اینترنتی در ایران سخت است یا خیر ؟!

امیدوارم دوستانی که هنوز نمی دانند چگونه می توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی با خواندن این مقاله به سوالات مبهم آن ها در این زمینه پاسخ کامل داده شده و هر چه زودتر می توانند راه اندازی کسب و کار خود را در اینترنت.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است ببینیم چه کسب و کارهای اینترنتی را می گویند؟ به طور کلی به کسب درآمد از طریق اینترنت و هر فعالیت اینترنتی که موجب درآمدزایی می شود، اینترنت کسب می شود. کسب و کار اینترنتی دارای چندین مدل است که در مورد آنها صحبت می شود.

ولی واقعا اینطور نیست که به هر روش درآمدزائی در اینترنت اینترنت گفته شود. کسب کسب و کار اینترنتی کسب و کاری است که صاحب اصلی آن هستید و از طریق آن درآمد پایدار و ثابت است. هر چند اگر محصولات شرکت یا فرد دیگری را به فروش می رسانند بایستی سعب اصلی بستر کسب و کار خودتان باشید.

مثلا وب سایتی باشید که در آن محصولات شرکت دیگری به صورت آنلاین به فروش می رسند. این دقیقا یک کسب و کار اینترنتی است.

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی:

همانطور که قبلا هم اشاره کردم، کسب و کار اینترنتی دارای چندین مدل است که در ادامه بیشتر از آن ها عنوان می شود.

1.فروش کالا

در این مدل کسب و کار اینترنتی کالای مورد نظر به طور مستقیم یا غیر مستقیم به مشتری ارائه می شود. به عنوان مثال دیجی کالا یک فروشگاه آنلاین است که خود محصولات خود را برای فروش ارائه می دهد و از فروشندگان دیگر محصولات و به مشتری می فروشد.

2.فروش خدمات

در این مدل کسب و کار اینترنتی هم خدماتی به صورت مستقیم و میانسالی به مشتری ارائه می شود. مانند سایت های فروش هاست و دامین که همشانشان سرور برای ارائه خدمات و همچنین از شرکت های خارجی به طور موقت ارائه خدمات میزبانی به مشتریان.

3.آموزش و فروش محتوا

و اما بهترین و کم دردسرترین مدل کسب و کار اینترنتی که هدف اصلی ما نیز از این مدل درآمدزا بودن تولید محتوا و فروش آموزش است. یکی از بهترین مدل های کسب و کار اینترنتی این است که تولید محتوا و تبدیل آن به پول. هم می توانید به صورت مستقیم محتوا را به پول تبدیل و هم به صورت غیر مستقیم!

به صورت مستقیم به معنی سایت هیمار وب محصولات آموزشی تولید شده و به صورت دانلودی بفروشید. یا مانند سایت های آموزش وردپرس قالب و افزونه وردپرس بفروشید!

منظور از تبدیل محتوا به پول به صورت غیر مستقیم هم این است که از طریق محتویاتی که تولید می کنید و مسافتی که در روز به دست آورید، درآمد داشته باشید. به عنوان سایت زومیت که با تولید محتوا و جذب ترافیک بالا از طریق تبلیغات برای دیگر شرکت ها و سایت ها درآمد بسیار می رسد.

کسب و کار اینترنتی آموزش محور بدون سرمایه اولیه می توان راحت راه اندازی کرد. چرا که نه هزینه سنگین برای طراحی سایت باید پرداخت شود و نه اینکه یک محصول یا خدمت خاص در میان است که نیاز به هزینه بالا برای تامین آن داشته باشد.

ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران

قبل از این که مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی را با هم بررسی کنید این را بدانید که ایده بسیار مهم نیست! نه مهم نیست که نه ولی در حدی که شما به دنبال ایده ای هستید که تا به حال در ایران عملی نشده اید. همانند اسنپ که موفق به کسب موفقیت در اینترنت در ایران می شود. البته اگر این چنین باشد بسیار سود شماست. اما شاید برای هر کسی غیر ممکن باشد. اول اینکه پیدا کردن چنین ایده ای نیاز به زمان زیادی دارد و دوم اینکه معمولا چنین ایده هایی برای عملی شدن نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارند.

پس عقلانی است که همیشه به دنبال ایده های کسب و کار اینترنتی باشید که در ایران وجود ندارد یا هنوز عملی نشده است. در ادامه به شما یادآوری می کنیم که چگونه بر اساس علاقه و تخصص که یک کسب و کار اینترنتی سود آور با سرمایه بسیار کم و یا شاید بدون سرمایه راه اندازی کنید.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

این مقاله بیشتر به درد افراد می خورد که قصد دارند با کمی هزینه به راه اندازی خودشان دست یابند. از انتخاب حوزه کاری گرفته تا طراحی و راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی ! در این مقاله دقیقا به شما می گویم که چگونه با کمترین هزینه و سرمایه موجود قادر به راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود شوید. پس از شما می خواهم تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

قبل از آنکه به سراغ راه اندازی راه اندازی کسب و کار اینترنتی برویم بهتر است اشاره کنیم که همانطور که گفتیم، ما قصد داریم راه اندازی کمپانی اینترنتی با سرمایه کم کنیم. پس نباید به فکر راه اندازی اپلیکیشن تلفن همراه خاص یا فروشگاه اینترنتی پر از کالا مانند بامیلو باشید.

قدم اول: شناسایی توانایی ها

شناسایی توانایی ها اولین کاری است که باید انجام دهیم. باید ببینیم چه توانایی هایی داریم به همین دلیل می گویم توانایی های خود را شناسایی کنید که در ادامه راه باید از آنها در کسب و کار خود استفاده کنید. اگر شما فن بیان خوبی داشته باشید، این یک توانایی خوب است. اگر شما می توانید خوب بنویسید این یک توانایی خوب است. اگر شما فتوشاپ بلد باشید حتما در کسب و کارتان به شما کمک می کند.

پس اولین کاری که می خواهید باید توانایی و تخصص خود را شناسایی کنید. با توجه به توانایی های شما می توانید در ادامه خواص خود را نیز انتخاب کنید. اما اگر توانایی های شما هم کم باشد مشکلی وجود ندارد و باز هم تا حدودی در کسب و کار شما به درد می خورد!

شاید پیش خود را بگویم ما چه تخصص خاصی نداریم باید چه کار کنیم؟ آیا واقعا باید تخصص خاصی داشته باشیم؟ جواب این سوال بله است. اگر واقعا خودتان قصد راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشید باید با حداقل تخصصهای یک وبمستر (مدیر سایت) آشنایی داشته باشید.

پیشنهاد ویژه: اگر هیچ تخصصی نداریم چگونه می توانیم از طریق اینترنت راه اندازی کنیم؟

ممکن است بخواهید برای پست های سایت خود عکس بگذارید بهتر است به نرم افزار Photoshop آشنا باشید. یا شاید ممکن است بخواهید سایت خود را خودتان راه اندازی کنید. باید به یکی از سیستم های سایت سازی که در حال حاضر پر طرفدار است آشنایی کامل داشته باشید.

پس اگر توانایی خاصی ندارید، یادگیری حداقل توانایی هایی که باید مدیر سایت و کسب و کار اینترنتی داشته باشد. اصلا کار سختی نیست فقط کافیه کمی در روز وقت خود را بر یادگیری بگذارید. به راحتی می توانید نیازهای خود را رفع کنید.

قدم دوم: انتخاب حوزه کاری

منظور از انتخاب حوزه کاری این است که باید باید ایده نابی داشته باشید! ما قصد ما این است که کسب و کار خود را با ایدهی استارت بزنیم که قبلا توسط شخص دیگری اجرا نشده است. بلکه ایده دانی چیزی مهمی نیست مهم این است که کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را داشته باشید چه قدر طرفدار دارد یا چقدر می تواند نیاز مردم را رفع کند.

انتخاب حوزه کاری شما می تواند با توجه به تخصص و توانایی های شما انجام شود. مثلا شما به یکی از زبانهای برنامه نویسی موبایلی مسلط شده اید، اما تا کنون هیچ انلاین ندارید، می توانید از این تخصص استفاده کنید و راه اندازی سایت آموزشی در این زمینه.

خب خیلی از افراد هم تخصص خاصی ندارند و به دنبال حوزه پر طرفدار می گردند. تو این وضعیت چند حالت پیش می آید. یا باید حوزه حرفه پر طرفدار را پیدا کنید و سعی کنید در آن متخصص شوید. و یا اگر بتوانید متخصص در آن حوزه کاری را نپذیرید باید به فروش محصولات پر طرفدار به صورت بینانهی بروند بروید.

پس برای اینکه حوزه کاری مناسب برای راه اندازی کسب و کار ما انتخاب کنیم باید تحقیق و بررسی کنیم. بهترین ابزار برای استفاده از Google و ابزارهای ارائه شده است.

فرض کنید خانمی در حوزه آشپزی قصد فعالیت دارد ولی به گلدوزی هم علاقمند و تخصص دارد. توسط ابزار گوگل روند می تواند بفهمد در کدام منطقه بیشتر طرفدار دارد و کدامیک بیشتر توسط افراد جستجو در گوگل جستجو می شود.

گوگل ترند به شما نشان می دهد روند دیدن شدن یک کلید. مثلا در طول یک بازه زمانی یک ساله یا چند ساله چقدر صعود یا نزول داشته باشد.

پیشنهاد می کنم مقاله کسب درآمد از بیت کوین را حتما خوانده باشید.

همچنین می توانید جستجوی کلیدواژه خود را در گوگل جستجو کنید. گوگل اطلاعات خوبی را در مورد کلیدواژه ای که به شما می دهد، می دهد. گوگل به شما نشان می دهد کلید واژه مورد نظر چقدر در مورد صحبت شده است.

البته، همانطور که گفتم اگر تخصص خاصی ندارید و قصد دارید محصولات را به صورت مستقیم به فروش برسانید، می توانید از طریق روش هایی که به آنها اشاره کردم، می توانید محصولاتی که پر فروش هستند پیدا کنید. هم می توانید از طریق گوگل اقدام کنید و هم برای مقایسه چندین محصول مختلف از گوگل ترند استفاده کنید.

قدم سوم: بررسی سایت های رقبا

بررسی رقبا یکی از مهمترین کارهایی است که باید قبل از آغاز کسب و کار اینترنتی انجام دهید. برای این کار شناسایی و بررسی سایتهایی که در اولین صفحه گوگل مربوط به حوزه کاری خود هستند.

شاید پیش خودتان بگوئید چگونه باید این سایت ها را بررسی کنیم؟ کارهای مهمی که باید انجام دهید بررسی سایت های سایکو، بررسی سايت، بررسی محتوا، بررسی خدمات و محصولات شان است.

برای بررسی ترافیک سایت مورد نظر می توانید از افزونه الکسا تولبار استفاده کنید. با استفاده از الکسا تولبار می توانید به صورت روزانه اطلاعاتی را که مورد نظر شما باشد، بررسی کنید. به عنوان مثال سایتی که الکسا 5000 ایران دارای 1000 بازدید روزانه دارد.

مورد بعدی این است که باید بررسی کنید سایت مورد نظر از کی کارش شروع کرده است تا متوجه شوید در طول فعالیت آن چقدر پیشرفت کرده است. می توانید با استفاده از سایت whois.com تاریخ ثبت دامین سایت مورد نظر را مشاهده کنید. از این راه می توانید متوجه شوید که سایت بررسی شده از کی ثبت شده و کارش شروع شده است.

محتوای سایت خود را بررسی کنید. محتوا مهمترین چیزی است که از بررسی آن می توان به حرفه ای بودن سایت مورد نظر برسد. اگر محتوای آنها ضعیف باشید، از وضعیت محتوای ضعیف آنها با خبر می شوید و می توانید با تمرکز بیشتر روی محتوای بر روی آن غلبه کنید. اگر محتوای آنها قوی باشد، باید سعی کنید محتوای قوی تر از آن ها و در قالب های مختلف ارائه کنید تا بتوانید با آنها رقابت کنید.

همچنین محصولات و خدمات هم همینطور است! صفحه محصولات آن به شما می گوید چقدر در کارشان حرفه ای یا ضعیف هستند. آگهی تبلیغاتی صفحه محصولات آن را بررسی کنید. از همین بررسی های موردی از خیلی چیزها با خبر می شود.

در کل با بررسی موارد ذکر شده می توانید متوجه شوید که آیا شما توانایی رقابت با رقبا خود دارید یا خیر؟ مطمئنا می توانید به ضعف آن ها پی ببرید و آنها را در خود تقویت کنید و از همین راه برای رقابت با آنها استفاده کنید.

قدم چهارم: راه اندازی و طراحی سایت

برای راه اندازی سایت نیازی نیست هزینه بزنید راه اندازی شد با کمترین هزینه کسب و کارتان. پس به خاطر همین خودتان باید دست به کار شوید خودتان راحت می توانید سایت خود را راه اندازی کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب هاست و نام دامین است. نام دامنه باید با توجه به حوزه کاری شما انتخاب کنید. انتخاب نام دامین بر روی خودتان و برای انتخاب میزبان و در واقع شرکتی که میزبانی سایت شما را انجام می دهد باید به نکات مهم توجه داشته باشید.

اول اینکه نگذارید به ارزان قیمت بروید. دوم اینکه پشتیبانی مهمترین چیزی است که شما باید مد نظرتان باشید. کیفیت خوب است که جای خود را دارد. سرعت واسطه بسیار مهم است. سعی کنید از پر سرعت بودن باشید خود مطمئن باشید. و آخرین و یا شاید مهمترین آپ تایم بودن سایت است. بسیار مهم است که سایت شما همیشه در دسترس مخاطبانتان باشد

خب تا اینجا متوجه شدید که میزبان خوب است چه ویژگی هایی دارد. برای اینکه بتوانیم میزبانی خوبی برای میزبانی سایت خود داشته باشیم پیشنهاد می کنیم مقاله 10 شرکت برتر ایران را در سال 96 بخوانید و پس از آن تصمیم بگیرید برای خرید خودتان.

برای طراحی سایت بهتر است از وردپرس استفاده کنید. در مورد وردپرس می خواهم در این مقاله صحبت کنم کمی طولانی می شود. اما همین الان متوجه شوید که WordPress یکی از بهترین سیستم های سایت ساز محبوب و رایگان در جهان است. به خاطر اینکه هم ساده است و هم کار کردن با آن آسان است.

همچنین با WordPress می توانید هر چیزی را که ذهنتان را بر روی وبسایت خود اجرا می کنید را اجرا کنید. با وردپرس و افزونه های ارائه شده می توانید همه چیز را کنار هم قرار دهید. مثلا می توانید سایتی با وبلاگ و فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

وردپرس با وجود منابع زیادی که در وب فارسی به کار رفته، برای هر کسی آسان است. وردپرس در ایران بسیار طرفدار است و به همین دلیل سایت های زیادی در زمینه آموزش WordPress وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان از آنها برای یادگیری WordPress کمک.

چرا بهتر است خودمان طراحی سایت ما را انجام دهیم؟

اولا اگر بخواهید طراحی سایت خود را به شرکتی بسپارید باید هزینهای سنگین را پرداخت کنید. همچنین اگر هر مشکلی برای سایت تان پیش بیاید و یا هر تغییری که بخواهید روی سایت تان انجام دهید، باید به شرکتی که طراحی سایت شما داده شده است مراجعه کنید و مجددا باید هزینه را پرداخت کنید.

باید به همین ترتیب هزینه های ریز و درشت زیادی پرداخت شود. اما اگر خودتان طراحی سایت با WordPress را یاد بگیرید در هزینه های خود چندین برابر صرفه جویی خواهد شد. هر زمان که بخواهید می توانید تغییرات سایت خود را انجام دهید.

از این حرفا گذشته اگر شما می خواهید به یک کارآفرین موفق اینترنت تبدیل شوید باید مشکلات خود را حل کنید. باید به یک وبمستر حرفه ای تبدیل شوید و مشکلات سایت و کسب و کار خود را تا آنجا که ممکن است خودتان حل کند.

چگونه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟

شاید پیش خود فکر کنید راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی سخت و پر هزینه است. ولی در صورتی که واقعا اینطور نیست! شما توسط WordPress و افزونه ای به نام ووکامرس که رایگان هم می توانید راه اندازی فروشگاه سایت خود را. توسط افزونه ووکامرس می توانید همه چیز را اتوماتیک کنید. از سفارش محصول توسط مشتری در سایت تا تحویل آن به مشتری، همه چیز به صورت اتوماتیک و به سادگی انجام می شود.

همچنین اگر کسب و کار اینترنتی شما فروشگاه آنلاین و در واقع کار شما فروش کالا و نیاز به فروشگاه مانند دیجی کالا داشته باشید با WordPress می توانید این کار را انجام دهید. فقط کافی از پوسته (قالب) فروشگاهی استفاده کنید. پوسته های اورجینال و حرفه ای برای فروشگاه آنلاین برای واکامرس ارائه شده است که با کم هزینه می توانید آنها را تهیه کنید و از آنها استفاده کنید.

چگونه برای سایت خودتان به پرداخت آنلاین بروید؟

مهمترین کاری برای درآمدزایی از اینترنت باید در سایت خود انجام دهید پیاده سازی سیستم پرداخت آنلاین است. با استفاده از سایت های واسط پرداخت اینترنتی می توانید بدون مراجعه به بانک و در عرض چند دقیقه برای دریافت وب سایت خود پرداخت آنلاین دریافت کنید.

سایت هایی که چنین خدماتی ارائه می دهند زیاد و همه آنها قابل اعتماد هستند. چون همه آنها مجوز کار دارند و شما با خیال راحت می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین با ارائه پلاگین های آماده ای که برای همه سیستم های سایت ساز ها ارائه می دهد، کار شما بسیار ساده شده است.

دیگر نیازی به کد نویسی نیست! با نصب افزونه مورد نظر که به شما ارائه می دهد می توانید در عرض چند دقیقه برای فروشگاه آنلاین راه اندازی خود را سیستم پرداخت آنلاین.

یکی از بهترین سایت های فعال در این زمینه سایت پردانود ( pardano.com ) است. خیلی وقت است که با این سایت کار می کنم و ازش راضی هستم این نرم افزار بسیار خوب و قابل اعتماد است

قدم پنجم: جذب ترافیک هدفمند

تا زمانی که سایت شما ترافیک خوبی نداشته باشید نمی تواند شما را به درآمدزایی برساند. با وجود روش های زيادی و آزاد که برای افزایش بازدید سایت در اینترنت موجود است، با این حال بسیاری از دوستان فکر می کنند که برای جذب ترافیک هدفمند باید هزینه تبلیغاتی داشته باشند.

ولی واقعا اینطور نیست شما واقعا در ابتدای کار نیازی ندارید برای سایت خود تبلیغات پولی انجام دهید. همانطور که گفتم این مقاله برای افرادی است که قصد دارند با کمترین هزینه و سرمایه کم کسب و کار خود را راه اندازی خود را راه اندازی کنند. پس به خاطر آن هم نیازی به یک ریال هم پول برای جذب ترافیک پرداخت نکنید.

همانطور که اشاره کرد روش های زیادی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که یکی از بهترین آنها سئو سایت است. زمانی که سایت شما در کلمات و عبارات کلیدی مربوط به حوزه کاری شما صفحه اول گوگل باشید مطمئن باشید که تعداد زیادی از روز را می توانید از طریق گوگل جذب کنید.

ترافیکی که از گوگل دریافت می شود برای هر سایتی مهم و هدفمند است. کاملا مشخص است که هر کسی که در گوگل دنبال چیزی است، احتمال بسیار زیاد است که به مشتری تبدیل شود و خرید انجام دهد

برای اینکه گوگل سایت شما را دوست داشته باشید و آن را به اولین صفحه نتایج جستجو، باید یک سری موارد را دنبال کنید. مثلا سرعت سایتتان باید بالا باشد. یا محتوای کپی در سایت خود را نداشتید. و یا اینکه محبوبیت سایت شما در میان سایر سایت ها بالا باشد. برای درک بیشتر از سئو توصیه می کنم به بخش آموزش سئو سایت مراجعه کنید و تمام مطالب آن را مطالعه کنید.

بازاریابی محتوا

یکی از بهترین روش ها برای افزایش بازدید واقعی سایت استفاده از بازاریابی محتوا است . بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا مخاطبان واقعی کسب و کار خود را به دست آورند.

بازاریابی محتوا یعنی تولید محتوا در راستای رفع نیاز مخاطبان تان. در بازاریابی محتوا در تمام مدت تمرکز بر جذب مشتری نیست! شما می توانید زمانی که بتوانید به خوبی نیاز مخاطبین خود را شناسایی کرده و آنها را حل کنید، این امر باعث جذب کسب و کار شما می شود.

این روزها بیشتر سایت دست تولید محتوای آموزشی و کاربردی زده هستند حتی دی جی کالا که بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران است و به هیچ وجه نیازی به تولید محتوا ندارد و همه خودشان باید از محصولات دی جی خرید بدست می آورند و تولید محتوای و بازاریابی از طریق محتوا زده است. دی جی کالا می تواند به مشتریان احتمالی کمک کند تا بهترین انتخاب را انجام دهند. این هم یک مدل هوشمندانه در بازاریابی محتوا محسوب می شود.

شما هم می توانید از این روش استفاده کنید و روزانه هزاران مشتری واقعی کسب و کار خود را پیدا کنید. البته در بازاریابی محتوا نیازی نیست که به دنبال مشتری بگردید و آنها خودشان را پیدا می کنند. دقیقا فرق بین تبلیغات با بازاریابی محتوا در این است. در بازاریابی محتوا نیاز به مشتری ندارد، تا از شما خرید کند. آنها خودشان می دانند که باید از شما خرید کنند. چون از قبل با حسن نیت آشنا شده اند و خودشان را موظف می دانند که از شما خرید کنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی هم یکی از بهترین گزینه ها برای جذب ترافیک هدفمند است. مطمئن باشید مخاطبان شما امروزه بیشتر در شبکه های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام هستند و ترجیح می دهند بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی سپری کنند.

به همین دلیل استفاده از رسانه های اجتماعی روز به روز بیشتر از پیش می شود و پیش بینی شده است که در سال 2020 70 درصد کاربران اینترنت مصرف کنندگان موبایل می شوند.

این امر باعث می شود بسیاری از برندهای بزرگ به کاربران تلفن همراه خود اهمیت زیادی داده و برای راحتی کار آنها را به موبایل خود را در اختیار کاربران خود قرار داده است. درست مثل سایت هایی مانند دیجی کالا، بامیلو و دیوار.

اما این دلیل نمی شود که بستر اصلی کسب و کار خود را بر روی شبکه های اجتماعی موبایلی بنا کنید. این غلطترین کار امکان پذیر است. چون از موتورهای جست و جو هم نباید فراموش نکنید. از این گذشته شبکه های اجتماعی هرگز قابل اعتماد نبوده اند! امروز، امروز فردا نیستند.

گوگل و دیگر موتور جستجوی جستجوی بسیار خوب برای جذب مخاطبان هدفمند هستند. هرگز گوگل را به شبکه های اجتماعی ترجیح ندهید.

به همین دلیل توصیه می شود از شبکه های اجتماعی تنها در جهت رشد کسب و کار و برندسازی استفاده کنید. راه اندازی کمپین تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی یکی از بهترین روش ها برای دیدن بیشتر است.

نکته بسیار مهم در بازاریابی در شبکه های اجتماعی این است که هرگز خرید خریداری نشده غیر واقعی است. این کار همیشه اشتباه خواهد بود و تبعات زیادی همراه خواهد بود. بهتر است به مخاطبان تان اجازه دهید خودشان را با کمال میل دنبال کنند.

قدم ششم: ساخت مشتری وفادار

قدم نهایی ساخت مشتری وفادار است. اگر اهمیت کسب و کار موفقی داشته باشید باید به مشتریان اهمیت بدهید. موفقیت شما در کسب و کار شما دقیقا به مشتریان شما بستگی دارد. اگر مشتریان راضی باشند، شک ندارند مشتریان تان را برای شما آماده می کنند. بسیاری از برندها تنها از طریق مشتریان خود قادر به رسمیت شناختن هستند.

یکی از بهترین تبلیغات برای کسب و کار شما تبلیغات دهان به دهان مشتریان تان است. در این روزها مردم بیشتر از اینترنت تبلیغات پذیرای حرف های دوستان و آشنایان شان هستند. تا زمانی که مشتریان راضی باشند این کار تقریبا غیرممکن است برای شما خواهد بود.

برای اینکه مشتریان فعلی تان برای شما مشتریان جدید بیاورند کافیست همیشه آنها را باهم نگه دارید. یکی از مهمترین موارد در وفادار سازی مشتریان علاوه بر ارائه محصولات و خدمات با کیفیت، پشتیبانی خوب است. در هر شرایطی باید مشتریان تان باشید و این را نیز فراموش نکنید که همیشه حق با مشتری شماست. شما وظیفه شما مشکل آنها را حل کنید.

برای احترام مشتریان بهتر است از تخفیف دوره ای و ارسال هدایای ماهانه به آن ایمیل استفاده کنید. این روش همیشه جواب می دهد. همچنین در سایت تان شرایطی فراهم می کند که مخاطبان معمولی سایت شما هم کم کم به مشتریان ثابت شما تبدیل شود.

مثلا خیلی خوب است که بخشی برای سوال و جواب در سایت داشته باشید. گشتی به عنوان سوالات متداول، راهنمای خرید از سایت، بهینه سازی صفحه محصولات و پردازش خرید و داشتن صفحات درباره ما و تماس با مائی که واقعی هستند، در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است.

فراموش نکنید جذب مشتری جدید هزینه زیادی بیشتر از نگهداری از مشتریان فعلی دارد. پس بهتر است بیشترین انرژی خود را در نگهداری از مشتریان تان بگذارید.

برای افرادی که دوست دارند از طریق اینستاگرام صاحب کسب و کار شوند توصیه میشود به سایت اینبو مراجعه کرده و وبلاگ آن ها را به طور کامل مطالعه کنید و یک علم از اینستاگرام که در این زمان برترین شبکه مجازی است داشته باشید .

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله سعی کردم قدم هایی که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی ضروری است بردار را بسیار مختصر و مفید به شما بگویم. شاید راه اندازی کسب و کار اینترنتی به همین راحتی باشد، اما برای رسیدن به آن درآمد کار آسانی نیست. در این مقاله فقط به راه اندازی کسب و کار اینترنتی ذکر کردم نه به درآمدزایی آن!

برای به درآمد رساندن هر کسب و کار اینترنتی نیاز به اعتماد سازی و اعتماد مردم است. به این سادگی ها که هر کسی از سایت شما دیدن کرد باید مشتری شما باشد. مراحل زیادی باید طی کنید تا بتوانید مشتریان وفاداری خود را برای کسب و کار خود جمع آوری کنید.

امیدوارم دوستانی که سوالات تکراری برای کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی از من می پرسند با خواندن این مقاله فهمیدند که چگونه باید یک اینترنت کسب و کار را راه اندازی کنید.

پیشنهاد من این است که هر گام که من به صورت مختصر توضیح دادم خودتان را به طور پیگیری دقیق. برای مثال برای طراحی سایت به شما گفتم از WordPress استفاده کنید اما توضیح بیشتر ندادم! چون واقعا اگر خواستار کامل از تمام مراحل عکس تهیه کنید و در این مقاله قرار دهم از حوصله شما خارج می شود. شما خودتان برید دنبالش و بیشتر در مورد راه اندازی سایت با WordPress پیدا کنید.

هرچند این مقاله خیلی مختصر و مفید بود اما امیدوارم از این مقاله نیز استفاده کنید.

منبع : همیاروب

  • Love
  • Save
    2 comments
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...