Nebihan Akça

Tasarım Modellere Kalıp Önerileri
Selamün Aleyküm dikişsever ve bir o kadar da ben gibi çul çaput moda sever arkadaşlarım ??
Daha önce instagramda paylaştığım bu kalıp önerilerini burada derlemek istedim. Kumaş önerileri ile birlikte güzel bir arşiv olacak.

PELERİNLİ ELBİSE
Bu model için krep jorjet kalın olsun derseniz, ama asıl model ipekle çalışılmış. Kumaşınız oldukça dökümlü olmalı. Çok kalın olursa kışlık pelerine dönüşebilir.
8 PARÇALI ETEK Her türlü kumaşa giden bir model. Kumaş kalınlaştıkça siz de kalınlaşırsınız bunu unutmayalım. En az 2 boy kumaş gider. 6 parçalı yapmak isterseniz 8 olan ölçüyü 6 yapmanız yeterli. Ek olarak bel kısmında da yanlarda minik kavisler verebilirsiniz bel şeklini alsın diye.
BELDEN BÜZGÜLÜ ELBİSE Birebir burda dergisinden uyarlanabilecek bir model. Defalarca diktim. Baseni, kalçayı, göbeği kamufle eder ayrıca. Benzer diktiklerime aşağıdaki linkten de bakabilirsiniz. http://www.nebihanakca.com/2016/08/buzgulu-kamuflaj-elbise-kesimi.html
VEREV KESİM ETEK Klasik verev etek. Burada dikkat edilecek nokta düz iplik. Bu ölçülerde düzipliği farklı alıp kestiğim de oldu ama kloşa yakın bir form için bu şekilde yerleştirmemiz gerekiyor. Her türlü kumaşa yakışacak bir kalıp.
Buradan sonraki kalıplar Burda dergilerindeki sayılarıyla verilmiştir. Kumaş önerileri de dergide açıklama olarak mevcut. Yine de sorularınıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Hoşça kalın, sevgiyle kalın ve tabi ki Allah'a emanet olun... Sevgiler, Nebihan Akça
  • Love
  • Save
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...