CHEMICKÝ PEELING



Lichotí mi, že mi málokdo hádá můj věk, ale tak jako tak, musím o sebe pečovat. Na své pleti cítím nějaké nedostatky, proto jsem se svěřila do rukou odborníků. Přeci jen, za pár měsíců mě čeká svatba a chci dobře vypadat nejen jako nevěsta, ale samozřejmě i jako manželka :). Pravda, hledala jsem kliniku, která je blízko a zároveň má dobrou pověst. Dalším důležitým faktorem pro mě byl pocit nejen ze samotné kliniky, ale i personálu. No a v Medicom tohle všechno zafungovalo :). Paní doktorka Katarína Třísková je prostě andělská bytost. Takhle pozitivní, veselou a přitom přirozeně milou paní doktorku jsem dlouho nepotkala.

Při první konzultaci, kdy jsem chtěla "jen znát její názor" na mou pleť, jsme si popovídaly i o svatbě, šminkách, krémech...takže takové fajn klábosení než jsme přešly ke konkrétním plánům. Byla jsem upřímně ráda, že navrhla jako jeden z kroků chemický peeling, protože jsem o tom sem tam slyšela/četla a chtěla jsem to vyzkoušet. Jelikož je u takového zákroku potřeba dostatečný odstup od sluníčka, neoddalovaly jsme to a hned jsem se objednala.

Dovolily mi udělat fotky i během procesu, takže si můžete prohlédnout, jak to probíhalo. A abych vám zákrok přiblížila víc, paní doktorku jsem vyzpovídala o nějaké otázky, které si možná samy pokládáte. Naleznete je níže.

No, každopádně teď je to 5 dní, co jsem na chemickém peelingu byla. Zákrok jako takový byl ve finále spíš příjemný. Pleť jsem si musela pořádně odlíčit (oči nebyly potřeba, tam se peeling nenanáší) a pak už jsem byla v rukou sestřičky a paní doktorky Třískové. Trošku to štípalo, ale opravdu nic hrozného. Během nanášení se mě navíc paní doktorka několikrát ptala, jak se cítím, co cítím :). Včera jsem paní doktorce volala, protože jsem se chtěla ujistit, jestli stav, ve kterém je nyní moje pleť je normální stádium. Jsem totiž místy trochu osypaná drobnými pupínky, není to alergie, ale moje citlivá pleť zkrátka zpracovává zákrok a je to na ní znát. MUDr. Třísková mě ujistila, že je to normální a takový stav většinou do týdne od zákroku odeznívá. Pak se začne rýsovat svěží pleť. Na to se těšim. Teď už se mrkněte na fotky a přečtěte si krátký rozhovor. :)






MUDr. Katarína Třísková, Medicom


1) V čem spočívá kouzlo chemického peelingu? Už starověký Egypťané pozorovali po omývání pleti kyselím mlékem nebo vtíráním slupek zkvašeného hroznového vína zlepšení vzhledu pleti. Dá se říct, že to byly „ začátky“ chemického peelingu. Je to korektivně dermatologická metoda, která slouží k omlazení pleti, k zlepšení její struktury, hydratace a tónu. Dochází při ní k snížení soudržnosti buněk povrchových vrstev kůže pomocí různých chemických látek s jejich následným jemným odloučením, otrubovitým olupováním a regenerací. Odloučené buňky se nahrazují novými a pleť dostává lepší vzhled. 2) Popište prosím stručně, jak takový zákrok probíhá. Vlastnímu zákroku předchází konzultace s lékařem, který posoudí vhodnost chemického peelingu a jeho efekt na daný problém. Před vlastním zákrokem se důkladně odlíčí pleť a pak v leže nebo polosedě pomocí štětce nanese podle typu peelingu tzv. přípravný hydrogel na cca 1-2 minuty, který se pak opět štětečkem překryje vlastním chemickým peelingem na cca 8-10 minut. Ten může na kůži různě intenzivně poštipovat, svědět, pálit. Podle typu peelingu je pak omyt vodou nebo neutralizován speciálním roztokem. Nakonec aplikujeme neutrální zklidňující krém, u akné možno s antibiotikem. Počet chemických peelingů může být různý, obvykle od 3 do 5 sezení v rozmezí 2- 4 týdnů. 3) Komu byste chemický peeling doporučila? Každému kdo chce projasnit, barevně sjednotit a zjemnit pleť, zatáhnout dočasně póry, vyhladit jemné vrásky, jizvičky po akné, korigovat nebo odstranit pigmentové skvrny, hydratovat pleť.
4) Je něco, čeho se může klient při takovém zákroku obávat? V éře tzv. moderních chemických peelingu se tato metoda klienty dobře tolerována a nemusí se zákroku bát. Přesto by měl lékař sledovat během chemického peelingu reakci kůže ( rychlost a intenzitu zarudnutí až případného tzv. zběláni…a taky subjektivní vnímání klientem – intenzitu svědění, pálení, štípání…. Někdy muže být větší citlivost až podráždění kůže, v případě hojení skrz stroupky pak pozor na pozánětlivé pigmentace či jizvičky (v současné éře tzv. moderních povrchových peelingů je toto velice málo pravděpodobné), alergická reakce. 5) Kolik chemický peeling stojí? Podle typu peelingu nejčastěji mezi 1100-1800 Kč.



  • Love
  • Save
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...