Wyprawka szkolna - czyli co potrzeba na architekturę

Moi drodzy, październik już w pełni więc to najwyższy czas aby dokonać zakupów wybierając się na studia.

Na początku roku akademickiego profesorowie podają zwykle listę książek i potrzebnych materiałów na ćwiczenia i warsztaty. Ale czy na pewno większość z nich jest przydatna ? Czy faktycznie warto na początku semestru inwestować majątek w pomoce naukowe ? To pytanie nurtuje wielu z was, którzy pojawiają się z listami u nas w sklepie.

Postaram się dzisiaj na podstawie obserwacji waszych zakupów stworzyć taką listę papierniczych produktów, które KONIECZNIE POWINNY SIĘ POJAWIĆ w początkowej fazie studiów.

1. ołówki drewniane - my z doświadczenia polecamy ołówki Koh-i-noora o różnych gradacjach - fantastycznie się sprawdzają i są przystępne cenowo.

2. gumki do mazania - mamy ich w sklepie sporo, więc trudno nam wybrać tą najlepszą. Na pewno tą, która jest godna zwrócenia uwagi to gumka Milan The Master Gum 1420

3. kartki - to przyda się na pewno i to w potężnej ilości - tutaj nie kwestionowanym liderem jest Canson ze swoją bogatą ofertą bristoli i bloków technicznych

4. deska kreślarska

5. tuba na rysunki - jedyny słuszny wybór to Leniar. Można pozostawać przy klasyce, kupując czarną tubę

lub poszaleć odrobinę z kolorem :)
6. teczka na rysunki - na wybór to teczka z czarnego polipropylenu marki Leniar. Posiada klips zamykający, wygodną rączkę oraz regulowany pasek do noszenia i wiele rozmiarów :)
7. skalówki i linijki Na rynku polskim to także Leniar jest niekwestionowanym liderem w produkcji akcesoriów dla kreślarzy.

Dzięki wdrażaniu nowych technologi jest największym producentem przyrządów do kreślenia i mierzenia w Europie Środkowej i Wschodniej. Przyrządy są cenione za doskonałą jakość, precyzję i estetykę.

8. cyrkle Na rynku polskim jest wiele marek, które specjalizują się w produkcji cyrkli - Rotring i Faber Castell to prawdziwe mercedesy w produkcji cyrkli. Najpopularniejszym cyrklem marki ROTRING to seria Compact - to uniwersalny zestaw geometryczny.

9. kalkulator

10. rapidografy i pisaki kreślarskie Faber Castell i Rystor to dwie marki godne całkowitego zaufania.

Przygotowanie rapidografu do pracy wymaga napełnienia zbiorniczka tuszem kreślarskim lub włożenia naboju kapilarnego z tuszem, który podczas rysowania spływa cienką rurką umieszczoną wewnątrz wymiennej końcówki, po powierzchni stalowej igiełki. Igiełka ta ma możliwość ograniczonego przesuwu wzdłuż rurki i dodatkowe zadanie – udrażniania prześwitu rurki. Przed dłuższą przerwą w kreśleniu (ponad jeden tydzień) konieczne jest usunięcie reszty tuszu z pisaka przez umycie go, ponieważ zeschnięty tusz, zwłaszcza w piórach o mniejszych średnicach, nie daje się usunąć i konieczna jest wymiana końcówki pisaka na nową.

Ale student potrafi i zastąpić to skomplikowane urządzenie, dlatego bardzo wygodne i popularne stały się pisaki i cienkopisy kreślarskie - Polecane do kreślenia, pisania, szkiców i rysunku technicznego. Cienkopisy Ecco Pigment stanowią znakomitą alternatywę dla dużo droższych rapidografów. Znakomicie sprawdzają się na papierze, kalce kreślarskiej, plexi i wielu innych podłożach.
Trwały, wodoodporny, intensywnie czarny tusz którym nasączony jest wkład pisaków, jest wysoce światłoodporny, co gwarantuje niezmiennie intensywne nasycenie koloru przez wiele lat. Ergonomicznie wyprofilowany uchwyt, zapewnia komfort pracy w każdych warunkach.

A tak wygląda nasz przyszła Pani Architekt gotowa do drogi - powodzenia !!! Samych łatwych zaliczeń !!!

  • Love
  • Save
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...