VOGUEHAUS // FASHION AND STYLE BLOG

voguehaus.com · May 29, 2016

DOUBLE KHAKI
The golden hour in Prague, that's when we took this pictures. Finally I took out these khaki lace-up shoes, which I had in my closet for a while, but actually never showed them to you in an outfit. This time I paired them with a pair of black skinny jeans, white top and khaki blazer, which matches the shoes. I have added my Chanel bag and my biggest addiction besides bags - coffee. I think this look really reflects my style! How do you like it? Now I am off to packing, because tomorrow I am off to San Francisco! See you there!
Golden hour v Praze. Tak přesně v tento čas jsme fotily tenhle outfit a myslím, že západ slunce přidal fotkám skvělou atmosféru. Dneska mám pro Vás outfit, který jsem měla na sobě před pár dny. Konečně bych Vám chtěla ukázat tyhle khaki šněrovací podpatky, do kterých jsem se osobně zamilovala. Ty jsem si objednávala už předtím než jsem odletěla do Mexika, ale během té doby jsem si je ještě nějak nestihla obout. Tak dneska poprvné v kombinci s černými skinny, bílým topem a khaki sakem ve stejné barvě jako boty. Outfit jsem doplnila kabelkou Chanel a samozřemě i kávou. Tak jak se Vám líbí? Já už teďka běží balit, protože zítra odlétám do San Francisca - takže se můžete těšit na spoustu postů z West Coast!


OUTFIT DETAILS
Asos blazer (similar) Acne top (similar) Topshop jeans (similar) River Island heels (similar) Chanel bag (similar) Marc Jacobs watch (similar) Hermes bracelet (similar)
SHOP MY LOOK
// !function(d,s,id){var e, p = /^http:/.test(d.location) ? 'http' : 'https';if(!d.getElementById(id)) {e = d.createElement(s);e.id = id;e.src = p '://' 'widgets.rewardstyle.com' '/js/shopthepost.js';d.body.appendChild(e);}if(typeof window.__stp === 'object') if(d.readyState === 'complete') {window.__stp.init();}}(document, 'script', 'shopthepost-script'); //
JavaScript is currently disabled in this browser. Reactivate it to view this content.

View original
 • Love
 • Save
  5 loves 6 saves
  Forgot Password?
  Add a blog to Bloglovin’
  Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
  We're working on your request. This will take just a minute...