Description: Gås och Kes startade denna blogg 2008 som ett sätt att hålla kontakten och för att veta vad den andra har för sig, när man själv inte kan vara med. Ett år senare gjorde även Lus entré. Kort och gott är detta en blogg om tre barndomsvänner, en blogg om vår vardag och vad som rör sig i skallen. Foto, Musik, Mode, Inredning och Resor är alla ämnen som frekvent kommer upp i vår blogg.
I våras tog vi alla tre studenten och nu lever vi det fria livet. Under hösten har Gås pluggat Systemvetenskap och Kes lever ut sitt intresse för inredning och design med att jobba i en lampbutik. Lus har prövat lyckan i så väl restaurangbranschen som att stå i butik.
Ni kommer märka att vi har olika åsikter och helt olika personligheter. Trots detta gillar vi alla tre: män, foto och kladdkakor!
Välkommen!