abolfazl x

ترفندهایی برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما

ایلنا؛ در بین انواع مختلف روش‌های سفر، سفر هوایی ممکن است کمی پیچیده تر به نظر برسد و این پیچیدگی بعضاً از پیچیدگی‌های خرید بلیط هواپیما نشأت می‌گیرد. در گذشته اکثر افراد با یک آژانس هواپیمایی تماس گرفته و در مورد قیمت بلیط هواپیما به مقصدشان سؤال می‌کردند و غالباً از همان آژانس هم بلیط مورد نظرشان را خریداری می‌نمودند. اما در طی سالیان اخیر و رشد استفاده از اینترنت و خریدهای آنلاین، روش سنتی تهیه‌ی بلیط تا حدی کمرنگ‌تر شده است.

احتمالاً همه‌ی ما تا به حال تجربه‌هایی خسته کننده و تکراری برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما به هر مقصدی داشته ایم. در این مطلب از مستر بلیط به راهکارهایی می‌پردازیم که هنگام رزرو پرواز بعدیتان نه تنها به شما کمک می‌کنند تا در زمان و انرژی صرف جویی کنید، بلکه بتوانید پروازهایی مقرون به صرفه بیابید.

قبل از آنکه به سراغ روش‌های خرید بلیط‌های ارزان بپردازیم ابتدا لازم است در مورد انواع پروازها کمی صحبت کنیم. پروازها به طور کلی به دو دسته‌ی پروازهای زمان بندی شده (Scheduled Flights) که به پروازهای سیستمی نیز معروف هستند و پروازهای چارتری (Chartered Flights) تقسیم می‌شوند.

نباید فراموش کرد که اگر مسافری بلیط پروازی چارتر را بخرد به هیچ عنوان نمی‌تواند ساعت و یا تاریخ آن‌را عوض نماید. همینطور در اکثر موارد در صورت انصراف مسافر از پرواز امکان استرداد وجه نیز وجود ندارد.

از دیگر تفاوت‌های پروازهای چارتری و سیتمی نرخ آن‌هاست. به طور کلی می‌توان گفت بر اساس فاکتور زمان، نرخ پروازهای چارتری متغیر است. در زمان‌های شلوغ و پرتقاضا غالباً نرخ این دو نوع پرواز تفاوت چشمگیری ندارد، این در حالیست که در فصول خلوت تر این پروازهای چارتری هستند که ارزان‌تر از پروازهای سیستمی ارائه می‌گردند.

https://blog.mrbilit.com/finding-the-cheapest-flight-ticket/

  • Love
  • Save
    Add a blog to Bloglovin’
    Enter the full blog address (e.g. https://www.fashionsquad.com)
    We're working on your request. This will take just a minute...